W dzisiejszych czasach na półkach w księgarniach możemy odnaleźć wiele ciekawych pozycji. W zakresie medycyny, farmacji oraz leczenia zaburzeń psychicznych, znacznie wyróżnia się jedna z nich- Psychofarmakologia kliniczna autorstwa Janusza Rybakowskiego. Co warto o niej wiedzieć?
Charakterystyka znanej pozycji literackiej świata medycznego
Psychofarmakologia kliniczna to książka licząca niespełna 900 stron rzetelnej, pieczołowicie zbieranej i przygotowanej wiedzy medycznej z zakresu oddziaływanie na cały organizm leków, które stosowane są podczas leczenia wielu, różnorodnych schorzeń psychologicznych. Do tego grona zaliczyć należy m.in.:
- schizofrenię,
- autyzm,
- depresję,
- zespoły lękowe,
- nałogi behawioralne,
- uzależnienia,
- zaburzenia odżywiania,
- ADHD u dzieci i dorosłych
oraz wiele innych. Omówione zostało także zastosowanie poszczególnych leków dedykowanych do leczenia danej przypadłości dotykającej pacjentów.
Książka stworzona przez pracę zbiorową wybitnych specjalistów
Znana i niezwykle ceniona książka Psychofarmakologia kliniczna opracowana została we współpracy z wieloma wybitnymi specjalistami, takimi jak m.in. psychiatrzy, farmakolodzy, neurobiolodzy i inni. Co więcej, książka swoją pierwszą premierę miała 40 lat temu. Wówczas jej redaktorem był Wojciech Kostowski i Stanisław Pużyński. Nowa reedycja stała się pozycją niezwykle pożądaną. Przez kilkadziesiąt lat powstało wiele nowych leków, zmieniło się bardzo wiele w dziedzinie leczenia zaburzeń psychicznych.
Książka dedykowana jest przede wszystkim dla lekarzy specjalistów, jak również wszystkich osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu leczenia zaburzeń psychicznych.