Aktualna sytuacja geopolityczna sprawiła, że większość Polaków niechętnie sięga po książki. Używane nie są nie tylko papierowe egzemplarze, ale również popularne od niedawna e- booki.
Coroczne sprawozdania bibliotek ukazują coraz bardziej zatrważające dane. Polacy czytają mniej, a jeżeli już sięgają po literaturę to jest to zazwyczaj romans lub powieść obyczajowa.
Czytanie wzbogaca nie tylko słownictwo, ale również poglądy na temat świata. Świetna książka na temat Afryki czy Azji sprawi, że czytelnik przeniesie się wraz z autorem do tych magicznych miejsc bez opuszczania swojego fotela.
Na podstawie raportów nie należy jednak sądzić, że krajanie nie czytają wcale. Dość dużą popularnością cieszą się od pewnego czasu książki psychologiczne. Chęć poznania ludzkiej duszy, a także chęć samorozwoju sprawia, że literatura psychologiczna święci triumfy.
Psychologiczne książki to nie tylko te opisujące aspekty ludzkiej duchowości. Psychologia jako dziedzina szeroka dotyka również samorozwoju oraz samorealizacji. Książki powstające więc dotyczą również tych tematów.
Jak pomóc sobie z nieśmiałością?
Jak zmanipulować rozmówcę?
Co mówi mowa niewerbalna o słuchaczu? A także odpowiedzi na wiele innych pytań znajdują się w książkach takich autorów jak: Robert Cialdini, Joseph Murphy oraz Rhonda Byrne.