„Jadłonomia po polsku” – przejdź na dietę bez mięsa już dziś

W dzisiejszych czasach zmiana diety na wegetariańską lub wegańską jest coraz bardziej popularna. Zalet stosowania diety roślinnej jest wiele, jednak każdy, kto decyduje się na taki ruch, potrzebuje pewnych wskazówek, jak dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych substancji oraz elementów. Jeżeli zastanawiasz się nad wdrożeniem diety bezmięsnej lub jesteś już na początku tej drogi, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Zapraszamy do lektury!

Jak przejść na dietę wegańską lub wegetariańską?

Początkowa zmiana diety na pozbawioną mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego może nie być łatwa. Z pewnością osoby, które znajdują się w takiej sytuacji, potrzebować będą wzorców kulinarnych, za którymi będą mogły podążać. Do tego celu doskonale sprawdzi się „Jadłonomia po polsku” (sprawdź https://tantis.pl/jadlonomia-po-polsku-p2844638), czyli najnowsza książka autorstwa Marty Dymek – znanej polskiej weganki i twórczyni bloga Jadłonomia. Jest ona autorytetem w dziedzinie bezmięsnego odżywiania się, a korzystanie z jej przepisów z pewnością będzie doskonałym posunięciem. W książce jej autorstwa znajdują się bowiem nie tylko przepisy, ale także różnorodne komentarze oraz wskazówki, które mogą okazać się niezwykle przydatne dla osób początkujących.

Książka Jadłonomia po polsku

Książka zawiera przepisy znane z tradycyjnej kuchni polskiej na dania takie jak: gołąbki, schabowy, grochówka czy barszcz, w wegańskiej odsłonie. Jest to więc doskonała propozycja dla osób, które przywykły do tradycyjnych smaków. Niewątpliwą zaletą książki jest również prostota dań oraz potrzebnych składników, niewielki czas, jak i umiejętności kucharskie potrzebne do ich wykonania, a przede wszystkim doskonały smak, który jest najlepszym dowodem na to, że potrawy bez mięsa również mogą być przepyszne. Pomimo że Marta Dymek w „Jadłonomii po polsku” ogranicza się jedynie do składników w 100% roślinnego pochodzenia, jest to także doskonała pozycja dla wegetarian, którzy, w zależności od swoich potrzeb, mogą wymieniać składniki na zwierzęce, np. mleko roślinne na tradycyjne.